.

.

New
За SHERCO SEF 300 (4T) од 13 до 15 SE-Р 300 (2T) 12-15 4.5 i (Enduro) 04-09 SEF 450 (4T) 14-15 Мотоцикл накладките Пред

За SHERCO SEF 300 (4T) од 13 до 15 SE-Р 300 (2T) 12-15 4.5 i (Enduro) 04-09 SEF 450 (4T) 14-15 Мотоцикл накладките

DEN 355.00
DEN 408.00

Количина на стоки
Достапно


Опис : -
* Полу-метални соединенија работи и во сите услови.
* Има висока отпорност на топлина и други елементи.
* Овие сопирачки се погодни за општи или комунални употреба.
* Брзо Обновување на Сопирање Моќ за време влажни.
Совршен за сопирање под сите јава услови влажна, сува, топла или ладна.
Гаранција : Сите наши накладките се целосно гарантирана од било какви дефекти и ние имаме не quibble размена/наплата на гаранција.
Бидете сигурни да додадете ни за вашите омилени листа! Проверете го нашиот други предмети!
За :
PIAGGIO X9 250 Поврзани кочница F & R тркала 14" кол 2004 Beverley 400ie 2007 X9 500cc Еволуција 2003-2006 X9 500ie 2007
RIEJU Маратон 250 2009-2010 Маратон 450 2009-2010
ROYAL ENFIELD 535 CC Continental GT 2013-2014 година
SHERCO SE 250 јас Enduro (задни Brembo caliper)(2 T) 2012-2015 SEF 250 (4 T) 2013-2015 SEF-Р 250 (4 T) 2013-2015 SE-Р 250 (2 T) 2012-2015 SEF 300 (4 T) 2013-2015 SE-Р 300 (2 T) 2012-2015 450 СМ 2004-2008 2.5 јас Enduro (4 T) 2006-2009 Enduro 2.5 ако (4 T) (inc SE Модели) 2008-2010 СМ 2.5 јас Supermotard 2008 SX 2.5 ако Мото Крос 2010 Enduro SE 3.0 јас (4 T) 2010 SEF 300 (4 T) 2013-2015 SE-Р 300 (2 T) 2012-2015 4.5 i (Enduro) 2004-2009 Enduro 4.5 јас 2004-2010 SE 450 ir Enduro (Nissin задните caliper) 2012 SEF 450 (4 T) 2014-2015 SE-Р 450 (2 T) 2014-2015 SE 510 ir (Nissin задните caliper) 2012 5.1 јас Enduro (4 T) 2006-2009 Enduro 5.1 ако 2007-2010 5.1 јас Supermotard 2006-2009 СМ 5.1 ако Supermotard 2007
SUZUKI УХ 125 K2/К3/K4/K5/K6 Burgman 2002-2006
S. W. M. РС 300 R (4 T) ДО 2015 РС 300 R (4 T) до 2015
ТМ 80 Enduro 1996-2000 80/85 Крстот 1996-2001 80/85/100 (Големи тркала) 2002-2004 Помлад 80/85/100 Крстот (Мали тркала) 2002-2004 Помлад 80/85/100 2005-2008 година MX JR 85 (Мали Тркала) 2002-2015 MX 85 (Големи Тркала) 2002-2015 125 Крстот 1995-2000 MX 125 (2 T) 2001-2015 125 Enduro 1995-2000 Enduro EN 125 (2 T) 2001-2015 MX 125 (2 T) 2005-2014 EN 144 (2 T) 2008-2015 MX 144 (2 T) 2008-2015 250 Крстот 1995-2000 250 (4 T) Крст MX 2002-2014 MX 250 (2 T) 2001-2015 MX 250 (4 T) 2005-2009 MX 250 Fi (4 T) 2010-2015 250 Enduro 1995-2000 Enduro EN 250 (2 T) 2001-2015 EN 250 F (4 T) Enduro 2004-2009 EN 250 Fi (4 T) 2010-2015 300 Крстот 1995-2000 MX 300 (2 T) 2001-2015 Enduro EN 300 (2 T) 2001-2015 300 Enduro (2 T) 1995-2000 400 (4 T) MX Крстот 2002-2003 Година 400 Крстот (4 T) 1995-2000 EN 450 F (4 T) 2004-2015 MX 450 F (4 T) 2004 MX 450 Fi 2005-2015 530 Крстот (4 T) 1998-2000 ГОДИНА EN 530 F (4 T) 2004-2015 MX 530 F 2005-2015
VERTEMATI Сите модели (2 Клипот Brembo) 1999-2004
VOR Сите модели (2 Клипот Brembo) 2003-2004
ЈАМАХА YBA 125 Enticer (3 P01/3 P41) 2005-2006 YP 125 Височество 1998-2009 XQ 125/150 N Maxster 2001-2003 YZF-Р 125 2008-2013 TT 600 R (5 CH1/5 CH2/5 CH3) 1997-2002 TT 600 РЕ (5 CH5) 2004 TT 600 E (4 LW3/4 LW4/4 GV4/4 GV5) 1994-2001 TT 600 E (4 GV2) 1994-1995 TT 600 К (4 LW1/4 GV1/4 GW2) До 4 GV 003403 1993-1995 TT 600 К Од 4 GV 003404 1995-1996 XT 660 Z Tenere 2008-2016 XT 660 ZA Tenere (ABS) 2011-2016
НУЛА Нула FX (ZF2.8/ZF5.7)(J. Хуан F & R Дебеломер) до 2015 GFY накладките користите најновата соединение и технологија за третман за да ги нудат целосна палета на класа водечките влошки, дали за road употреба или највисокото ниво во дербито!
Она што ги поставува GFY мотоцикл накладките за разлика од останатите е нивната супериорна изведба под сите можни се возеше услови. Топли или ладни, влажни или суви, висока или ниска брзина, тие го даде истиот постојано сопирање перформанси престануваат по запре.
Препорака : GFY накладките е повеќе погоден за повеќе од 400cc зафатнина мотоцикл
Високи Перформанси Накладките Caracteristics : * Максимална Кочница Запирање На Моќ.
* Надмине ОЕМ Спецификации.
* Мазна кочница "чувство".
* Безбедност rider ориентирани.
* Предност на подолг сопирање живот.
* Повисока отпорност на Топлина стабилност.
* Целосно Азбест Слободни.

Карактеристики на стоката

боја:
Пред 2 пара, Пред 1 пар, GYF Пред 2 пара, GFY Пред 1 пар
Објектот Должина:
9.4cm
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Објектот Ширина:
3.73cm
Име На Модел:
За EBC FA181
Објектот Висина:
0.75cm
Објектот Тежина:
0.25kg
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Бренд Име:
GFYSHIP
Материјал Тип:
висок квалитет на Метал & Месинг Легури
Објектот Дијаметар:
9.4cm
Специјални Функции:
Директна замена на оригинални делови
Позиција:
ПРЕД
ОЕМ Кодот:
GFY - FA181
Име На Модел:
Мотоцикл накладките комплет
Количина:
2 пара
Дали трговија на големо:
Да , ве Молиме контактирајте ме ако е потребно
Една Апликација:
За SHERCO SEF 300 (4T) SE-Р 300 (2T) SEF 450 (4T)
Една Година:
2012-2015
Апликацијата две:
4.5 i (Enduro)
Година Втора:
2004-2009
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат