.

.

New
Врвен квалитет saya Јапонски Самурајски Меч КАТАНА 1095 висока Јаглероден Челик Целосна Танг остар Нож ВИСТИНСКИ ОРУЖЈЕ

Врвен квалитет saya Јапонски Самурајски Меч КАТАНА 1095 висока Јаглероден Челик Целосна Танг остар Нож ВИСТИНСКИ

DEN 12384.00

Количина на стоки
Достапно

Сечилото е направен од 1095 висока јаглероден челик, и тоа е ламинат во Maru стил.98 kg (appro) Сечилото Материјал : 1095 Висока јаглероден челик + Глина калено +змеј на saya Tsuba Материјал : Месинг Saya Материјал : Тешко дрво Рачка Материјал : Вистински зраци кожата + Тешко дрво Сечилото Облик : SHINOGI-ZUKURI Kissaki Облик : ЧУ-KISSAKI ЗДРАВО(крв ритам) : Не Sharpess : Многу остри Состојба : Brand new Опис на Овој меч е рачно кован и страна, наострен користење на Јапонски методи за да се создаде совршена ножот.

Карактеристики на стоката

Тема:
Спорт
Регионален Функција:
Јапонија
Бренд Име:
Рик Wan Меч
Стил:
Јапонија Стил
Материјал:
Метал
is_customized:
Yes
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат