.

.

New
DC 12V Дигитални Температура Контролер Термостат F Целзиусови Вер

DC 12V Дигитални Температура Контролер Термостат F Целзиусови Вер

DEN 563.00
DEN 592.32

Количина на стоки
Достапно

Опис : Оваа Температура Контролер е одличен и лесен мултифункционален уред за контрола на температурата во Аквариуми.
Стабилноста на аквариум температура е еден од клучните фактори кој придонесува за здравјето и безбедноста на вашите риби.
Со користење на температура контролер, може да обезбеди средина со оптимална температура за вашите риби.
Оваа напредна температура контролер може да се измери и контрола на температура од -58 да 194 °F.
Овој уред е исто така погоден за Лаборатории,Градинарство,добиток и други температура-контролирани системи.
Поголемиот дел од машина компоненти со користење на SMT сместување машини, софистицирана технологија.
Температурата Мерен Опсег : -58 ~ 194 сте F
Контрола на температура опсег : -58 ~ 194 сте F
Температурата се мери разликата : ±1 сте F
Резолуција : 1 сте F
Точност : ± 1 сте F (-50 - 70 сте F )
Тип на сензор : NTC (10 K/3435)
Моќ Suppler : 10.5 ~ 13.8 V DC
Потрошувачка на енергија : Пакување Вклучени : 1 x Температура Контролер
1 x сензор на Температура на сонда со кабел 1 M 1 x англиски Податоци

Карактеристики на стоката

сертификација:
CCC
Тип На Објект:
Прекинувачи
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат