.

.

New
80DD РБС Контрола на напон 3~32VDC излез 5~220VDC DC една фаза DC цврста состојба реле

80DD РБС Контрола на напон 3~32VDC излез 5~220VDC DC една фаза DC цврста состојба реле

DEN 736.80

Количина на стоки
Достапно


НОВИ PPRODUCT
Примена :
Со прекинувач без искра, никаква бучава,со голема преклопни брзина,анти-корозија,влага-доказ,анти-вибрации,долг живот.висока сигурност,електромагнетна компатибилност и други карактеристики.Тоа може да се широко се користат во воздушната,морски,апарати за домаќинство,алатни машини,телекомуникации,автомобилот,рударство и др.автоматизација и контрола област.
РБС-YHD2280 D Оптоварување Тековната 80 A Излезен Напон од 5~220 V DC Контрола на Напон 3-32 V DC Контрола Тековна DC6-25m A На напон 1.5 V Исклучување Истекување Тековната 2m A On-off Time 10ms Dielectric Сила 2000 VAC Изолација Отпор 500 M/500 VDC Собна Температура -30~+75 Монтажа Методи Bolting На упатства за работа LED Тежина 132g

Карактеристики на стоката

is_customized:
Yes
Заштита На Функција:
Запечатени
Големина:
Miniature
Употреба:
Општа Намена
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Теорија:
цврста состојба реле
Број На Модел На:
YHD2280D
Бренд Име:
TOMZN
Оптоварување тековната:
80A
контрола на напон:
3~32VDC
Излезниот Напон:
5~220VDC
Тип:
DC Цврста состојба
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат