.

.

New
360pcs Феритни Магнет Леб Форма Кол 15x5 mm Полиран Сјајна Накит Здравствена Заштита Керамички Магнети за Копчето за Користење

360pcs Феритни Магнет Леб Форма Кол 15x5 mm Полиран Сјајна Накит Здравствена Заштита Керамички Магнети за Копчето

DEN 1480.32

Количина на стоки
Достапно

Тоа обично трае 15-40 дена. Затоа, испорака тежина е многу повеќе од магнет тежина во повеќето случаи.00 mm Дебелина (Дијаметар*најголемиот точка на дебелина) Tolerances : +/-0. Anisotropic оценки се ориентирани во производство на ветер и мора да се magnetized во насока на ориентација. ПРОЗОРЦИ/Федекс/ТНТ/DHL/Патарина, итн. Сепак, тоа е многу популарна и широко се користи поради својата одлична отпорност на demagnetizaion, корозија, и поволно цените.Димензии)Тест. EMS, UPS-от, Fed Ex, ТНТ, DHL ќе се смета кога цел износ е повеќе од $120. Тоа може да се широко се користи. Обично трае 10-25 дена
#2. Имаме специјална цена за фабрика купувачи. мт Килограми KA/m KOe KA/m KOe KJ/m 3 MGOe Ц1 230 2. Понекогаш, тоа може да потрае до 45-60 дена. Тие се одлични за накит DIY, како што се хривнија ѓердан и слично. Ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт нашите продажни лице за котација. EMS Пакет за повеќе од 2kg или ако превозот цена е многу повеќе разумни. Обично трае 7-20 дена
#3.32
Повеќе за керамички магнети
Тешко Феритни (керамички) магнети, составен од barium или стронциум, биле развиени во почетокот на 1960-тите како алтернатива на поскапи метален магнети.75 C8(=C8 A) 385 3.4 lbs), на испорака тежина е веројатно повеќе од 3. Превозот цена, ако многу повеќе разумни. Оваа класа на магнет е многу тешко, кршливи и поседува помал енергетски карактеристики во споредба со други магнетни материјали. Обично трае 5-15 дена
*Испорака Тежина : за Да се избегне magnetizing влијанија на воздухот безбедност на летот, ние треба да се спакуваат магнети преку густа пена и/или челик плочи за magnetizing sheilding. Енергија На Производот
БХ. На пример, кога магнети N.
Феритни магнети се произведени со притискање, синтерување, или шприц. Сите превозот методи се со следат следење numbersand превозот цена се исплатеше пред превозот.
Подолу се Dia25x5mm
Повеќе Апликации од Керамички Магнети
- Говорник Магнети
- DC brushless мотор
- Магнетна Резонанца (МРИ)
- Magnetos користи на lawnmowers и outboard motors
- DC постојан магнет мотори (кои се користат во автомобили)
- Сепаратори (посебна обоени материјал од обоени)
- Кои се користат во магнетните склопови наменета за подигање, одржување, прибирањето и одвојување
Поради силните Magnetizing, да ги задржи електроника далеку од магнети
MOQs (Минимална Цел Количество) : Ние немаме MOQ сепак, цената за рефус цел е многу lo
wer од тоа, на помали цел поради трошоците за производство разлики. Isotropic оценки не се ориентирани и може да се magnetized во која било насока. Внатрешна Принудна Сила
Hcj. Овие магнети може да биде и anisotropic и isotropic. Принудна Сила
Hcb. Кина Пост Воздух Пакети помалку од 2kg, Тоа може да се постигне најголем дел од местата во целиот свет.
Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг
[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]
Спецификации(1"=25.453 kg; Монета Големина=Dia25*2mm)
Овие магнети се огледало полиран и многу сјајна. Димензии : Кол 15.
Превозот Време и Трошоци
*Превозот Методи : со Оглед на времето и трошоците за издавање, ние сега главно се користи изразат испорака за магнети, кои, вклучувајќи ја и Кина Пост Воздухот, e-Пакет, Кина Пост Парцела. Тоа може да го достигне НАС, CA, велика БРИТАНИЈА, СР, RU, АНИ.004") Материјал : Феритни Керамички C8 Позлата/Слој : N/A Magnetization на Ветер : Axially (Столбови на Flate Лица) Бренд : HMME Други : Сите магнети помина КК(Бр.
Magnetizing Насоки
Магнетни Карактеристики - НИ стандарди Одделение Контејнер за Индукција
Br. Тоа значи, вие не треба да плаќаат НИКАКВИ превозот цена при добивање на пакетот. e Packet Пакети помалку од 2kg.

Карактеристики на стоката

Број На Модел На:
HMMECERAMIC
Примена:
накит магнет
Композитни:
феритни магнет
Тип:
Постојано
Обликот:
леб форма
Материјали:
Керамички C8 / Y30
одделение:
Како што е опишано, може да се прилагоди
Димензии:
Дијаметар 15x5mm
Magnetizing:
Преку. Дебелина, со столбови на најголемите лица
производител:
Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг
Cerficates:
RoHS Уверение, ISO сертифицирана
MOQ:
1 парче, пониска цена за поголема количина
is_customized:
Yes
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат