.

.

New
1pc АКТ Brushless Мотор DC Мотор 57BLF03 24V 250W 3000RPM 3Phase Еден Вратило CNC Рутер

1pc АКТ Brushless Мотор DC Мотор 57BLF03 24V 250W 3000RPM 3Phase Еден Вратило CNC Рутер

DEN 2393.00
DEN 2519.04

Количина на стоки
Достапно


1pc АКТ Brushless Мотор DC Мотор 57 BLF03 24 V 250 W 3000 RPM
3 Phase Еден Вратило CNC Рутер
Напомена :
кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги плати
данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за
никаква царина или данок на увоз
ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Слика шоу
Опис :
Детални информации
Ликвидација тип - ѕвезда
Сала ефект агол - 20 ° C електрични агол
Класа на изолација Б
Температурата опсег - -20 ° C ~ + 50 ° C
Изолација resistanc - MIN100 MΩ 500 V
Dielectric сила - 500 V AC 1 Minute
Моторни параметри

Карактеристики на стоката

Бренд Име:
ZJMZYM
сертификација:
CE
Commutation:
Brushless
Напон(V):
24v
Излезна Моќност:
250w
Број На Модел На:
H0920
Тип:
dc мотор
Број На Производ:
H0920
Numer на Полови:
8
Numer на Фази:
3
номинална брзина:
3000RPM
Номинална Вртежен Момент:
0.8 N-m
Номинална Струја:
15 Засилувачи
Роторот Инерција:
270g.cm2
Torqueconstant:
0.66 N-m/Засилувачи
Назад EMF:
6.3 V/Krpm
Должината На Телото:
122mm
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат