.

.

New
Висок Квалитет на DC 12V 1 CH RF Безжичниот Далечински Управувач Осветлување Вклучите Системот, Круг Предавателот + Приемник,315Mhz 433 MHz

Висок Квалитет на DC 12V 1 CH RF Безжичниот Далечински Управувач Осветлување Вклучите Системот, Круг Предавателот

DEN 622.00
DEN 690.72

Количина на стоки
Достапно

Примачот
Канал : 1 CH
Декодирање : Учење код (бутване/Не-Latched . 1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател). 1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател). Тоа значи дека ќе го научат тоа успешно.Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.Предавателот
Оперативен Напон : DC12 V
Оперативен Струја : 6 MA
Оперативен Фреквенција : 315 MHz/433 MHZ (Default 315 MHz)
Фреквенција Растојание : 20-200m
(ве молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал за мешање ).интер-заклучување/Latched )
Работен Напон : DC12 V
Излезна Струја : 10 A
Номинална оптоварување : 10 A 250 VAC / 10 A 125 VAC
10 A 30 VDC / 10 A 28 VDC
Примачот на Осетливост : -105d Bm
Работна температура : -40 "C - +80" C
Големина : 35*32*17mm
Работа/излез начини : за да се Префрлате/Авто-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете повторно->Исклучување Притиснете едно копче за едно време работи/НА, притиснете на истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. ( 1 channel switch( приемник) треба 2 копчиња за далечинска контрола (предавател).
Кодирај : Фиксиран код, учење код, возен кодот
2. Latched/Интер-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете други копче->Исклучување Притиснете едно копче работи/НА, притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Еден/Бутване : Притиснете и задржете->On (вклучено); Ослободување->Off продолжи со притискање на едно копче работи /НА, олабави вашиот прст е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ.

Карактеристики на стоката

боја:
DC12V Мини 315MHZ, DC12V Мини 433mhz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Карактеристики:
12V Мини безжичниот далечински управувач
Гаранција:
1
Далечински Растојание:
20-200m
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Материјал:
Пластични
Број На Модел На:
SKU6968
Канал:
1CH
Работна Фреквенција:
315MHz 433MHz
Работен напон:
DC12V
Батеријата:
CR2016 не се вклучени
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат