.

.

New
(100 компјутери/многу) KSD301 NC Термостат, Температура Прекинувач, Нормално, Блиски,КООРДИНАТОР 85 целзиусови степени,10A 250V.

(100 компјутери/многу) KSD301 NC Термостат, Температура Прекинувач, Нормално, Блиски,КООРДИНАТОР 85 целзиусови

DEN 2495.04

Количина на стоки
Достапно

KSD301 Серија Термостат ( Автоматско Ресетирање ). Акција Тип : Н. В. Вид ( Обично Блиску, Поврзани ) Број на 100 парчиња.
100% Нови, Никогаш Не Се Користи. Ro HS Согласност.
Структура и апликација :
KSD301 серија на производот е еден вид на термостат кој ги донесе bimetal диск како на температурни сензори елемент. На bimetal диск е во слободна држава и контактите се затворени кога на електрични апаратот работи во нормална состојба. Кога температурата се зголемува на претходно поставената температурата на работа, контактите се отвори како bimetal пршлен ги деформира да скокаат кога се загрева, а потоа коло е отсечен за контрола на температура .Тогаш контакти ќе се затвори автоматски да се намали на колото кога електрични апаратот се излади за да го ресетирате температура. Овој производ е widly се користи во вода диспензерот, електричен котел вода, дезинфекција кабинет, електрични греење вакуум колба, eletrical кафематот, ориз шпорет, клима уред и сл.
Карактеристики :
Стабилизирана перформанси, висока прецизност температура контрола ,мал дел, светлина, висока сигурност, и малку пречки за безжични ,итн.
мерки на претпазливост :
1.Ве молиме имајте на земјоделска фирма со инсталација површината на controleed апаратот кога се инсталира.Ве молиме избришете спроведување силикон маснотии да се сетилните површина со цел да се осигура дејството на температурата сензори.
2.Никогаш не колапс ,се олабави или деформира врвот на покрие површина за време на инсталацијата со цел да се избегне какво било влијание на неговата ефикасност.
3.Никогаш не infiltrateany liqiud во термостат, ниту, пак, над притиснете за да попуштат на школка, без промена на обликот на надворешните инсталации терминал на слободна волја .
4.За производи кои се користат во коло на не повеќе од 5 A струја, ве молиме, изберете ја води со пресек на површината на бакар core паѓа во рамките 0.5-1mm2 за конекција. И за оние кои се користат во коло на не повеќе од 10 A струја, ве молиме, изберете ја води со corss-дел површината на бакар core паѓа во рамките 0.75-1.5 mm за конекција.
5.Чувајте го производот во чиста сува складиште на добра вентилација и слободни на корозивни гас и со релативна влажност помалку од 90% и собна температура под 40 C.
*********************************************************************************************************************
Превозот :
1. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
2. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Политика На Враќање :
Ако објектот е дефектен, ве молиме контактирајте со нас во рок од 30 дена, може да избор пари назад или предмет на размена.
Контакт со нас на :
За било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт. поради временската зона разлики, ние не може веднаш да ти одговорам, но ние и ветуваме да ти одговорам во рок од 24 часа.

Карактеристики на стоката

Тип На Објект:
Прекинувачи
Карактеристики:
Нормално Блиску
сертификација:
CQC,RoHS
Тип На Прекинувач:
Температурата Се Префрлите
Гаранција:
1
Број На Модел На:
KSD301L/85C-100
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат