.

.

New
Висок квалитет на МАПАТА цела апсолутен притисок сензор за VOLVO 31216308 0261230218

Висок квалитет на МАПАТА цела апсолутен притисок сензор за VOLVO 31216308 0261230218

DEN 858.72

Количина на стоки
Достапно


Зошто треба да го користите FONAN сензори
- Висок квалитет на производство
- Се обезбедат оптимални перформанси
- Точно тестирани & одобрени
- Се исполнат O. E спецификации
!!!!!МНОГУ ВАЖНО!!!!
Пред ставање на ред за оваа содржина, МОРА да се ПОТВРДИ ДЕКА ОВОЈ ДЕЛ ЌЕ се ВКЛОПИ во ВАШИОТ VEHCILE! Употреба на производителот дел број наведени погоре и се поклопува со вашиот постоечки авто дел или контактирајте со вашиот продавач со овој дел број корисна. Многу авто одлуки промена авто делови средината на годината. Многу авто сензори изгледаат исто, но се разликува малку. !!!!ВИ БЛАГОДАРИМЕ!!!!
Број на Столбови : 4 Притисок [Kpa] од : 50 Притисок [Kpa] да : 350
Ftis автомобили OE број VOLVO 31216308 БОШ 0 261 230 218 За VOLVO S40 II (MS) (2004/01 - /) За VOLVO V50 (MW) (2004/04 - /) За VOLVO S80 II (AS) (2006/03 - /) За VOLVO C70 II Кабриолет (2006/03 - /) За VOLVO C30 (2006/10 - 2012/12) За VOLVO V70 III (НА) (2007/08 - /) За VOLVO XC70 II (2007/08 - /) За VOLVO XC60 (2008/05 - /) За VOLVO S60 II (2010/04 - /) За VOLVO V60 (2010/09 - /) За VOLVO V40 Hatchback (2012/03 - /)
Економски Пост Кина Пост Слободни 20-40 дена Бизнис/Брзо Post DHL / ТНТ / Федекс / UPS-от, Контактирајте со нас 7-20 дена
FONAN е sinya автомобилската електроника co.,ltd и Г-дин Фенг јуни Лиу. е сопственик и оператор. Во 2001 година, Г-дин Лиу доби во индустријата на автоматскиот сензор, биле посветени на развојот и производството, па се до денес. Во помеѓу години, Г-дин Лиу е комуникација со меѓународно познати претпријатија на авто-делови. Ова ги поставил темелите за подоцна FONAN 's технологија на производство раст.
Во 2008 година, FONAN електроника фабрика е основана. Развојот на МАПАТА сензор (Колектор апсолутен притисок сензор).Откако според клиенти барања, постепено да се зголемува за нови производи, како што се CKP сензор(вратило позицијата на сензорот), CAM сензор (camshaft позицијата на сензорот), не удирајте го sensor, забрзување сензор, TPS сензор(гас за позицијата на сензорот),abs сензор итн.
In2014, со цел да се задоволат барањата на клиентите, за повисок квалитет на производите, FONAN се прошири повторно, преименувана sinya автомобилската електроника co.,ltd. FONAN беше основана како бренд.
П) Е фабриката?
Да, ние сме фабрика, ние производство авто сензори за себе.
П) можам Да ја посетите вашата фабрика?
Тоа е наше задоволство, доколку сакате да ја посетите нашата фабрика во Кина, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе го избере до нашата фабрика од аеродром или хотел.
П) Може да понуди најдобри цени?
Да, ние би сакале да им понудиме на нашите клиенти со најдобри цени, бидејќи ние сме фабрика, ние може да го контролира оригиналната цена.
П) Дали ви треба каталог?
Да , имаме производ каталог и ние обично го ажурирате, многу нови производи се развиени.
П) Може да се прифати прилагодени производи и прилагодени пакување?
Се разбира. Ние обично го добивате нашиот партнери' барање, прилагодено боја, форма, големина на пакување итн.
Ние ги поддржуваме нашите клиенти да создадат свој бренд.
П) Што за квалитет проблем?
Нашите производи се неопходни за да се испита тоа строго пред да ја напушти фабриката. Ако сте го добиле на стоки имаат проблеми со квалитетот, ве молиме контактирајте со нас во времето, ние ќе ви помогнат да се реши тоа.

Карактеристики на стоката

Тип:
Внесувањето Воздух Сензор За Притисок
Резолуција:
0 261 230 218
Hysteresis:
МАПАТА СЕНЗОР
Бренд Име:
FONAN
Стил:
Varistor Тип
Чувствителност:
Во 99%
Тип На Сензор:
Piezoelectric
линеарна:
31216308
Мерен Опсег:
0261230218
Тип На Сигнал:
Напонски Сигнал
Повторливост:
4 БАР МАПАТА Сензор
Тип:
Доза Цела Апсолутен Сензор За Притисок
Автомобил Направи:
Volvo
OE БР.:
31216308
Други Не.:
0261230218
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина
сертификација:
ISO9001
FONAN Бр.:
ФА-Y108
Гаранција:
12 месеци
главниот пазар :
САД
боја:
Црна
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат