.

.

New
Висока Точност W1301 панел монтажа 0.1 прецизен дигитален термостат на температура контролер -50 ~ 110 степен 39%попуст

Висока Точност W1301 панел монтажа 0.1 прецизен дигитален термостат на температура контролер -50 ~ 110 степен

DEN 242.00
DEN 384.00

Количина на стоки
Достапно

Висока Точност W1301 панел монтажа 0.1 прецизен дигитален термостат на температура контролер -50 ~ 110 степен 39%попуст I. Карактеристики 1, чип-технологија за повисоки перформанси, пониска потрошувачка на енергија! 2, и позитивните и негативните компоненти наменети за вградени панел монтажа 3, висока-брзина на обработка на чип Флеш RAM меморија, 4, поставување на автоматски напојување-исклучување на мемориската 5, контрола точност од 0,1 целзиусови степени 6, копчето сирена (може да биде исклучено) 7, висока температура ѕвончето на алармот (0-110 степени поставите бесплатна) 8, hysteresis 0.5 наваму прилагодувања, можете да ги контролирате децимала (0.5-15.0) Второ, технички параметри за контрола на Температурата опсег : -50 ~ 110 степен Резолуција : 0.1 степен -9.9 да 99.9 кога другите температура се движи од 1 степен Температура мерење на точноста : 0.1 степен Контрола на точноста : 0.1 степен Backlash на точноста : 0.1 степен Освежете го оценувате : 0.5 S Текст Напојување : DC / AC 12 V Мерни влезови : NTC (10 K 0.5%) Водоотпорен сензор Излез : 1 реле излез, капацитет = 10 A Животната средина барања : -10 ~ 60 степен Влажност Од 20% -85% потрошувачка на Енергија : Статична струја : ≤ 35 MA се повлече струја : ≤ 65 MA

Карактеристики на стоката

Стил:
Стои Станица
Број На Модел На:
1
Бренд Име:
JUANJUAN
Моќност Тип:
полнач
Макс Мерење На Температурата:
70°C - 99°C
Теорија:
температурата контролер
Дисплеј Тип:
Дигитални
Употреба:
Индустриски
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат