.

.

New
BAOFENG УВ - 5R Воки Токи UHF VHF Двојна Бенд БЛАГАЈНИЧКИТЕ Радио uv5r ВОКС Светилка со Двојна Екранот на FM Transceiver Со PIN PTT Звучник Микрофон

BAOFENG УВ - 5R Воки Токи UHF VHF Двојна Бенд БЛАГАЈНИЧКИТЕ Радио uv5r ВОКС Светилка со Двојна Екранот на FM

DEN 1301.00
DEN 2551.68

Количина на стоки
Достапно


BAOFENG BF-УВ 5 R Воки Токи UHF VHF Двојна Бенд БЛАГАЈНИЧКИТЕ Радио ВОКС Фенерче
Двоен Дисплеј FM Transceiver Со PIN PTT Звучник Микрофон
Карактеристики на производот : Фреквенција : VHF 136-174 MHz&UHF400520 MHz 1800m Ah Li-ion батерија 128 канали Dual-band / двоен дисплеј / двоен режим на подготвеност Трајни носат отпорни Школка материјал : заштита на животната средина PC Чувствителни и издржливи Гума тастатура LED дисплеј Флеш Осветлување
Пакет содржи : 1 x Преносни BF-UV5 R радио 1 x Антена 1 x Li-ion батерија pack 1 x Полначот (Стандардно е ЕУ адаптер) 1 x Спојувалка за каиш 1 x прашка 1 x Корисникот manua

Карактеристики на стоката

Фреквентен Опсег:
136-174MHz&400--520MHz
Разговор Опсег:
5КМ~ССА 10 КИЛОМЕТРИ
Складирање Канал:
128
Максимален Домет:
5км-сса 10 километри
Материјал:
Пластични
Бренд Име:
BAOFENG
Воки Токи Тип:
Преносни
Димензии:
58X32X110mm(Не Антена)
Тип:
Двонасочна Радио
Број На Модел На:
BF-5R
Is_Display:
Yes
FM:
Поддршка
користат за:
На Отворено, Лов,Инженеринг
C:
B
Функција:
hf transceiver
копче:
хем
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат