.

.

New
Dimollaure Грејпфрут Етерично Масло за Нега на Кожата, масажа на ТЕЛОТО масло Ароматерапијата овлажнител Мирис светилка Етерично Масло

Dimollaure Грејпфрут Етерично Масло за Нега на Кожата, масажа на ТЕЛОТО масло Ароматерапијата овлажнител Мирис

DEN 141.00
DEN 204.48

Количина на стоки
Достапно


Ароматерапијата овлажнител Мирис светилка Етерично Масло Грејпфрут Етерично Масло за нега на коса за Нега на Кожата, масло за масажа
Производ Ефикасност :
Содржи екстракт од Грејпфрут, Одложување на стареењето и да го намалите стресот,Пријатна атмосфера,,Навлажнувачки Хидра, смирувачки расположение, да се спречи настинка Белење антиоксиданс Навлажнувачки масло контрола Намали порите Акни treament
Повеќе намени :
(1)Лицето За Нега На
Земете 2-5 капки етерично масло додадени тонер или лосион или крем за секојдневна лицето за нега на
(2)За Нега На Коса
5 капки во водата за миење на вашата коса, или пад во шампонот и балсамот се користи во, или директно да се
масажа на главата
(3)Целата Bady Нега
Земете 4-6 капки етерично масло да се приклучат на масажа на телото крем за тело масажа
(4)Заштита На Животната Средина
Тоа може да биде парфем спреј во животната средина
(5)Бања&Спа
Додадете соодветна количина на етерични масла во када, бања за 15-20 минути, така што телото може да биде релаксирана
(6)Нога Нега
Земете 3 до 6 капки етерично масло во топла вода, нозете се впие 10-15 минути, го намалите стресот, да го промовира циркулацијата на крвта, физичката кондиција
(7)Ароматерапијата миење на устата
Се 2-3 капки етерично масло во вода, миење на устата 10-15 секунди, отстранување наслаги, имајте на ѕвонење свежи
(8)Ароматерапијата
Во овлажнител Мирис светилка ароматерапијата инструмент со додавање на 5-6 капки етерично масло, може да се прочисти воздухот, смирувачки релаксација

Карактеристики на стоката

НЕТО-WT.:
10ml
Тип На Објект:
Етерично Масло
GZZZ:
YGZWBZ
Земја/Регион на Производство:
Кина
Состојка:
Грејпфрут
Етерично Масло Тип:
Соединение Етерично Масло
сертификација:
GZZZ
Број На Модел На:
XCSJ005
Бренд Име:
Dimollaure
НЕТО-WT.:
10 ml
Користат За:
СПА Масажа Ароматерапијата за нега на Кожата
Се применува на кожата:
Погоден за сите видови на кожа
Рок На Траење:
3 Години
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат