.

.

New
Мини Brushless Масло Пумпа за Вода USB DC12V 5W Водоотпорен Подводните Фонтана Аквариум Циркулираат 240L/H Лифт 300cm

Мини Brushless Масло Пумпа за Вода USB DC12V 5W Водоотпорен Подводните Фонтана Аквариум Циркулираат 240L/H

DEN 321.00
DEN 543.84

Количина на стоки
Достапно


Карактеристики :
1.Brushless, постојано магнетно rotor1. Brushless, постојано магнетно роторот.
2. Супер долг работен век.
3. ниско ниво на бучава.
4. Оската е ограден со статични запечатување, не динамична, која може да се избегне протекување проблеми.
5. Amphibious дизајн.
6. Подводните инсталација и целосно водоотпорен.
7. ниска потрошувачка.
Спецификации :
Пумпа материјал : ABS
Потрошувачка на енергија : 5 W
Текст : 12 V DC
Hmax : Прибл.300cm/118.11"
Qmax : 240 L/H
Услови на користење : континуирано.
Течности : Вода, нафта, бензин, киселина и алкално решение.
Работна температура : 0 ~ 75℃.
Животен век : Повеќе од 30000hrs.
Напојување : Соларен панел, DC електрични извор, батеријата.
1 X DC12 V Микро Brushless Потопна
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит време може да се разликува, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашиот orderafter 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе трага на вашата цел и се вратам на вас побрзо. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Време На Испорака :
1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот примени. Ако објектот е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, ќе се смета користи и НИЕ НЕ ЌЕ ISSUEA НАПЛАТА ИЛИ ЗАМЕНА за вас. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ!
Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина.
2. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашата цел ID.
3. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од aliexpress. ИЛИ, можете да изберете да имате замена.
4. Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира. 1. 12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот). Додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен.
2. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување, ако е можно). Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број. НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ОБЈЕКТИ СО
ИСТЕЧЕ ГАРАНЦИЈАТА.
Вие се согласувате да ги сите горе-наведени политики по нарачување на aliexpress! Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно. Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што ќе може да се изврши до вашето задоволство.
Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!

Карактеристики на стоката

моќност:
5W
Извор На Енергија:
Батеријата
Фиксна Форма:
Седи
Материјал:
Гума
Бренд Име:
KIMHOME ДОМАШНО МИЛЕНИЧЕ
Тип На Објект:
Масло Пумпа За Вода
Број На Модел На:
113859
Потрошувачка На Енергија:
Напојување:
Соларен панел, DC електрични извор, батерија
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат