.

.

New
LANCOL Автомобил Батеријата conductance Тестер Аналитичар МИКРО-768A Најдобри Батеријата Тестер со Печатач за 12 & 24 volt полнење систем

LANCOL Автомобил Батеријата conductance Тестер Аналитичар МИКРО-768A Најдобри Батеријата Тестер со Печатач

DEN 10680.00

Количина на стоки
Достапно


LANCOL Најдобри Батеријата Тестер со Печатач МИКРО-768 A Автомобил Батеријата Тестер Аналитичар со Печатач
Опис :
Батеријата Conductance & Електричниот Систем Аналитичар за тестирање со батерија во возилото способности за да analy започнување и полни системи.(6 & 12 volt batties и 12 & 24 volt полнење систем).
Основната Функција : Автомобил на батеријата тест
Дополнителни Функции : Voltmeter; Ammeter; Термометар; Режим на власт за ЕКИ
Примена предмет : Сите авто lead-acid starter батеријата, вклучувајќи нормално оловни батеријата, AGM таблета батеријата, AGM ликвидација на батеријата, ГЕЛ батеријата, итн.
Предност :
1. Директно откривање на лоши мобилен батеријата
2. Директно тестирање на батеријата со загуба на електрична енергија
3. Тестирање Стандарди : ЦЦА, BCI, CA, МЦА, JIS, DIN, IEC, EN, SAE, GB
4. Поддршка за повеќе јазици
Јазични верзии :
1. Копното Верзија : Кинески Едноставен, Англиски,Руски,Јапонски.
2. Европа и Америка Верзија : англиски,француски,шпански,италијански,германски).
3. Корејската Верзија : Корејски,Англиски.
Спецификации :
1. Напон Мерка Опсег : 2.030 VDC
2. Тековната Measur Опсег : 01000 A DC/AC
3. Температурата Мерка Опсег : -18°C - +70°C
4. Моќ услови : да ја Користи моќта на батеријата под тест и 9 V внатрешна батерија
5. Домување Материјал : Киселина-отпорни ABS пластика
6. Тест Спектар :
ЦЦА : 1002000
DIN : 1001400
EN : 100-2000
IEC : 1001400
SAE : 1002000
JIS : 26 A17245 H52
Пакет : (без батерија )
МИКРО-768 батеријата оптоварување тестер 1 PC
Поврзување на кабел 1 PC
Засилувач Менгеме 1 PC
Печатење на Хартија 2 PC
Прирачник 1 PC
LANCOL Најдобри Батеријата Тестер со Печатач МИКРО-768 A Автомобил Батеријата Тестер Аналитичар со Печатач
Повратни информации :
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за сто проценти задоволството на клиентите. Повратни информации е многу важна за нас. Се надеваме дека ќе контактирајте со нас веднаш, пред да се даде неутрални или негативни повратни информации, така што ќе може да се реши вашите проблеми. Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!
За нас :
Lancol е "Државно Средно и Нова Технологија Претпријатие" кој се специјализира во истражување, производство и продажба на автомобилска батерија тестер, автомобилската дијагностички инструменти и автомобилски електронски & алатки за тестирање.
Lancol има независни права на интелектуална сопственост од "Батерија Conductance & Електричниот Систем Аналитичар", кои веќе abtained неколку национални патенти. Lancol стане неколку големи фабрики кои може да произведе батеријата conductance тестер во светот, исто така, само еден производство на батеријата conductance тестер во Кина.
LANCOL Најдобри Батеријата Тестер со Печатач МИКРО-768 A Автомобил Батеријата Тестер Аналитичар со Печатач

Карактеристики на стоката

Електронски:
No
Објектот Висина:
24inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Тежина:
720g
Материјал Тип:
ABS Пластика
Објектот Ширина:
11inch
моќност:
0-1000A DC/AC
Хардвер Верзија:
МИКРО 768A
Верзија На Софтвер:
МИКРО 768A
Име На Модел:
МИКРО 768A
Бренд Име:
lansl
Напон:
6-30DCV
Објектот Должина:
25inch
Тип На Објект:
Батеријата Тестери
цца:
100-2000CCA
Ah:
30-200
Тип На Објект:
Автомобил Батеријата conductance Тестер
Функција:
Најдобри Батеријата Тестер со Печатач
CE:
Yes
ROHS:
Yes
Печатач:
Yes
Засилувач Менгеме :
Yes
Гаранција:
12 месеци
превозот:
Брза испорака
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат