.

.

New
1W E10 Led Светилка Замена Светилки Фенер Работа Светлина Факели позитивни и негативни поларитетот

1W E10 Led Светилка Замена Светилки Фенер Работа Светлина Факели позитивни и негативни поларитетот

DEN 144.00
DEN 159.84

Количина на стоки
Достапно


1 W E10 3 V 4.5 V 6 V 7 V 9 V 12 V 15 V LED Светилка Факел Замена Светилки со Epistar Чипови LED Светилка Сијалица Светлина Спецификација : Универзална Поларитетот : 3 V : "+" на врвот, "-" на земјата 3.7 4.5 V V 6 V 7 V 9 V 12 V : donot треба да се направи разлика на позитивни поларитетот "+" и негативни поларитетот "-". Модел : E10 LED Светилка светла Боја температура : Бела /6000 K Напон : DC 3 V 4.5 V 6 V 7 V 9 V 12 V Зрак Агол : 180° Достапен штекер : E10 LED Чипови : КРИ /Epistar Lumin : 50-60 LM Излезна моќност : 1 W во теорија, Големина : 13mm*23mm(W*L) Одговара за : внатрешни светла,Велосипед,Светилка светла,maglite led, итн
Клучни Придобивки : Енергетски ефикасни LED излез Едноставно да се вклопуваат се Протега на батеријата до 10 време Заштедите пари на батеријата & сијалица трошоци не го оштети вашиот Maglit Погоден за повеќето Maglite C & D мобилен рефлектори Сигурен, Долго светилка живот до 50.000 часа на непрекината употреба Пакет : 1 PCS Сијалица * 1

Карактеристики на стоката

Wattage:
1W 3V, 1W 4.5V, 1W 6V, 1W 7.5V, 1W 9V, 1W 12V
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Led Сијалица Тип:
Меур Топката Сијалица
Обликот:
Нередовните
Повод:
Автопат
Зрак Агол(°):
180°
Просечен Живот (часот):
50.000 часа
LED Чип Бренд:
Epistar
Број на LED Чип:
1 buc
Моќ Толеранција:
3%
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Напон:
3V 4.5V 6V
LED Чип Модел:
3020
База Тип:
E10
Должина:
22MM
Прозрачна Флукс:
До 249 Lumens
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат