.

.

New
LED Лента Поставена 5050 RGB 5M/300LED Флексибилни Газа Светлината Телефон Стан Контрола Мини Wifi RGB Контролер 12V 3А Адаптер

LED Лента Поставена 5050 RGB 5M/300LED Флексибилни Газа Светлината Телефон Стан Контрола Мини Wifi RGB Контролер

DEN 751.00
DEN 1001.28

Количина на стоки
Достапно


LED Лента Сет
5050 RGB LED Лента + Мини WIFI RGB Контролер + 12 V 3А Адаптер
Апликации :
светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци,
Светне шарени живот хотели декорација употреба,Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапи
Архитектонски декоративни осветлување,Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency,
Широко се применува во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлување
Применливи за автомобили & Авион модел декорација, контурата осветлување или граница.
Забелешка : ве Молиме оставете порака за видот на приклучокот, или ние ќе ги испраќате на приклучокот според вашата земја, ви благодарам. Пакетот вклучува : 1x 5 M 5050 RGB LED Лента 1x Мини WIFI RGB Контролер 1x 12 V 3А Адаптер Производ Екранот
SMD 5050 LED Лента Карактеристики на Производот : 1. Врвен право 5050 SMD LED, висок интензитет и сигурност. 2. Долг животен век 50.000 часа 3. Континуирана должина, се одликува со 5 метри. 4. Флексибилна лента за curving околу наведнува 5.Целосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблем 6.Ултра-светли но работи на ниски температури 7.Ниска потрошувачка на енергија Спецификации : 1.Големина : L500cm (5 M) x W1cm x T0.35cm 2.Емитуваат Боја : RGB 3.Заштита го Оценувате : IP20 4.Работен Напон : 12 V DC 5.LED Количина : 60 LED / 1meter, 300 LED / 5meter 6.Погледнете агол : 120 ° ~ 140 ° 7.Работна Температура : -20 ° до 50 ° 8.Температура на бојата : топло бела : 3000-3500 K бела : 6000-6500 K
Телефон СТАН Контрола Мини Wifi RGB Контролер Параметар : 1.Работен Напон : DC5-28 V 2.Излез канал : Може да се користи 3 канал 3.Излезна струја : RGB : 4А - *3 4.Поврзете метод : Comman анодна 5.Димензија : L17.6*W2.2*H0.9mm, Далечински Управувач Растојание : 50 на Отворено 6.Поврзете начин : V+,R,G,B за LED Светло, V+,V - за Напојување, А за WIFI Сигналот за Прием. Производ Функции 1. 16 Милиони Бои 2.Паметен Телефон Контрола 3.Sync Контрола од страна на Група 4.Прилагодено режим 5.Тајмерот Режим 6.Интерактивната инсталација вашиот партија 7. Светло Танц со Музика 8.Спаси Омилени Бои 9.Далечински управувач со Intenet Инструкции : 1.Пребарување на app име : "Magic Home Wi Fi" од IOS APP store или Android на Google play продавница и да ја инсталирате бесплатен стан. 2.Скенира QR кодот за да го инсталирате бесплатен стан. AC 100-240 V да DC 12 V 3А Напојување Адаптер Тип : AU/ЕУ/велика БРИТАНИЈА/САД Приклучок
Влез : 100-240 V 50/60 Hz
Излез : 12 V
Се конвертира AC 100v-240v да DC 12v
CE Сертификација
За сите видови на LED Лента
RGB Осветлување

Карактеристики на стоката

Бренд Име:
Apluses
Лента тип:
SMD
Водоотпорен:
No
LED Чип Бренд:
Кри
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Повод:
дневна соба
Потрошувачка на енергија (W/m):
4W/m
Извор На Енергија:
DC
Напон:
12V
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD5050
Број На Модел На:
5050 RGB Сет
Енергија:
Префрлете
Тип На Објект:
Лента
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат