.

.

New
Турбополнач кертриџ CHRA KP35 турбо core за Mazda 2 1.4 MZ-CD 68HP DV4TD 54359700001 54359880001 2S6Q6K682AA 2S6Q6K682AB

Турбополнач кертриџ CHRA KP35 турбо core за Mazda 2 1.4 MZ-CD 68HP DV4TD 54359700001 54359880001 2S6Q6K682AA

DEN 4414.00
DEN 5808.00

Количина на стоки
Достапно

Турбополнач кертриџ CHRA KP35 турбо core за Mazda 2 1.4 MZ-CD 68 HP DV4 TD 54359700001 54359880001 2 S6 Q6 K682 AA 2 S6 Q6 K682 AB ве Молиме проверете дел број на вашиот стар турбо компресор домување пред да го купите !
Турбополнач Дел Број :
54359700001 54359880001 54359700007 54359880007 54359700009 54359880009
ОЕМ Број :
2 S6 Q6 K682 AA 2 S6 Q6 K682 AB 2 S6 Q6 K682 AC 2 S6 Q6 K682 AD 1219456 1348618 1488986 9643675880 9648759980
1. За Citroen Ц1 / C2 / C3 / Xsara 1.4 HDI DV4 TD
2.За Ford Fiesta VI / Fusion 1.4 TDCI DV4 TD
3.За Mazda 2 1.4 MZ-CD DV4 TD
4.За Peugeot 1007 / 107 / 206 / 207 / 307 1.4 HDI DV4 TD
5.За Citroen го Немо 1.4 HDI 70 DV4 TED
6.За Peugeot Bipper 1.4 HDI 70 DV4 TED
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

Карактеристики на стоката

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Модел Година:
2003-2007 година
Frequence Опсег:
Mazda 2 1.4 MZ-CD
Објектот Тежина:
1.5kg
Објектот Ширина:
15cm
Специјални Функции:
54359700001
Име На Модел:
KP35 54359880009
Поставување на Возило:
турбо core
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Должина:
15cm
Автомобил Производител:
Mazda
Објектот Висина:
15cm
Материјал Тип:
к18
Одговара за автомобил 1:
За Citroen Ц1 / C2 / C3 / Xsara 1.4 HDI
Одговара за автомобили 2:
За Ford Fiesta VI / Fusion 1.4 TDCI
Одговара за автомобил 3:
За Mazda 2 1.4 MZ-CD
Дел Број 1:
54359700001 54359880001 54359700007 54359880007
Дел Број 2:
54359700009 54359880009
ОЕМ Број 1:
2S6Q6K682AA 2S6Q6K682AB
ОЕМ Број 2:
2S6Q6K682AC 2S6Q6K682AD
ОЕМ Број 3:
1219456 1348618 1488986 9643675880 9648759980
моторот:
DV4TD
моќност:
50KW 68HP
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат