.

.

New
МАПАТА Цела Апсолутен Притисок Сензор за SUZUKI SX4 БРЗА IV S-Cross 1.9 TiD 2006 - 1859068L01000 18590N68L00000 1859068L00000

МАПАТА Цела Апсолутен Притисок Сензор за SUZUKI SX4 БРЗА IV S-Cross 1.9 TiD 2006 - 1859068L01000 18590N68L00000

DEN 606.24

Количина на стоки
Достапно


Зошто треба да го користите FONAN сензори
- Висок квалитет на производство
- Се обезбедат оптимални перформанси
- Точно тестирани & одобрени
- Се исполнат O. E спецификации
!!!!!МНОГУ ВАЖНО!!!!
Пред ставање на ред за оваа содржина, МОРА да се ПОТВРДИ ДЕКА ОВОЈ ДЕЛ ЌЕ се ВКЛОПИ во ВАШИОТ VEHCILE! Употреба на производителот дел број наведени погоре и се поклопува со вашиот постоечки авто дел или контактирајте со вашиот продавач со овој дел број корисна. Многу авто одлуки промена авто делови средината на годината. Многу авто сензори изгледаат исто, но се разликува малку. !!!!ВИ БЛАГОДАРИМЕ!!!!
Број на Столбови : 4 Притисок [Kpa] од : 307 Притисок [Kpa] да : 11
Ftis автомобили OE број АЛФА РОМЕО 55219298 АЛФА РОМЕО 55206797 АЛФА РОМЕО 77365393 АЛФА РОМЕО 73503657 CHEVROLET 55568175 CITROEN 163639 CITROEN 1920 SS CITROEN 163661 ФИАТ 77366685 ФИАТ K68141820 AA ФИАТ 55219298 ФИАТ K68153918 AA ФИАТ 504369148 ФИАТ 73503657 ФИАТ 77365393 ФИАТ K68093409 AA ФИАТ K04627187 AA ФИАТ 504088431 ФИАТ 504245257 ФИАТ 55206797 FORD BS51-9 J559-БА на FORD BV61-9 F479-АА FORD 1448387 FORD 1723819 FORD 6 M34-9 J433-АА FORD 5094154 GENERAL MOTORS 55206797 GENERAL MOTORS 93171176 GENERAL MOTORS 55568175 ХОНДА 37830-RBD-E01 ЏИП 55219298 ЏИП 77366685 MAZDA WE01-18-211 "ОПЕЛ" 1235029 "ОПЕЛ" 6238865 "ОПЕЛ" 6238210 "ОПЕЛ" 1235084 PEUGEOT 1636 61 PEUGEOT 1920 СВ PEUGEOT 1636 39 "РЕНО" 22 36 500 02 R SAAB 93171176 SAAB 53 41 409 SAAB 24 459 853 SUZUKI 18590-68 L01-000 SUZUKI 18590 N68 L00-000 SUZUKI 18590-68 L00-000 SUZUKI 18590-79 J62-000 VOLVO 31316215 БОШ 281006077 БОШ 281006029 БОШ 281002680 БОШ 281002845 БОШ 281006076 БОШ 281002437 БОШ 281006028 БОШ 261230281
За ABARTH 500 (312) (2008/08 - /) За 500 C ABARTH (312) (2009/09 - /) За ABARTH ГРАНДЕ PUNTO (199) (2007/12 - 2012/12) За ABARTH PUNTO EVO (199) (2008/07 - 2012/02) За АЛФА РОМЕО 156 (932) (1997/09 - 2005/09) За АЛФА РОМЕО 166 (936) (1998/09 - 2007/06) За АЛФА РОМЕО 156 Sportwagon (932) (2000/01 - 2006/05) За АЛФА РОМЕО 147 (937) (2000/11 - 2010/03) За АЛФА РОМЕО GT (937) (2003/11 - 2010/09) За АЛФА РОМЕО 159 (939) (2005/09 - 2011/11) За АЛФА ROMEO BRERA (939) (2006/01 - /) За АЛФА РОМЕО 159 Sportwagon (939) (2006/03 - 2011/11) За АЛФА РОМЕО SPIDER (939) (2006/09 - /) За АЛФА РОМЕО MITO (955) (2008/09 - /) За АЛФА ROMEO GIULIETTA (940) (2010/04 - /) За CHEVROLET CRUZE (J300) (2009/05 - /) За CHEVROLET ОРЛАНДО (J309) (2010/12 - /) За CHEVROLET CRUZE Hatchback (J305) (2011/06 - /) За CHEVROLET MALIBU (V300) (2012/01 - /) За CHEVROLET CRUZE Станица Вагон (J308) (2012/08 - /) За CITROEN СКОКАЧ Автобус (2006/04 - /) За CITROEN СКОКАЧ Кутија (2006/04 - /) За CITROEN СКОКАЧ Платформа/Шасија (2006/04 - /) За CITROEN го НЕМО Кутија (AA_) (2008/02 - /) За CITROEN го НЕМО Имот (2009/04 - /) За DACIA DUSTER (2010/04 - /) За DACIA LODGY (2012/03 - /) За DACIA DOKKER (2012/11 - /) За DACIA SANDERO II (2012/10 - /) За DACIA DOKKER Express (2012/12 - /) За DACIA ЛОГАН II (2012/10 - /) За DACIA ЛОГАН MCV II (2013/02 - /) За FIAT MULTIPLA (186) (1999/04 - 2010/06) На ФИАТ STRADA Пикап (178 E) (1998/02 - /) За FIAT PUNTO (188) (1999/09 - /) За FIAT DOBLO (223, 119) (2001/03 - /) За FIAT DOBLO Товар (223) (2000/11 - /) За FIAT STILO (192) (2001/10 - 2010/11) За FIAT STILO Мулти Вагон (192) (2003/01 - 2008/08) На ФИАТ ИДЕЈА (2003/12 - /) За FIAT CROMA (194) (2005/06 - /) За ФИАТ ГРАНДЕ PUNTO (199) (2005/10 - /) За FIAT SEDICI (2006/06 - /) За FIAT DUCATO Автобус (250, 290) (2006/07 - /) За FIAT DUCATO Кутија (250, 290) (2006/07 - /) За FIAT DUCATO Платформа/Шасија (250, 290) (2006/07 - /) За ФИАТ БРАВО II (198) (2006/11 - /) За FIAT 500 (312) (2007/10 - /) За FIAT LINEA (323) (2007/06 - /) За фиорино Кутија Тело / Имот (225) (2007/11 - /) За FIAT QUBO (225) (2008/02 - /) За FIAT PUNTO EVO (199) (2008/07 - /) За FIAT 500 C (312) (2009/09 - /) За FIAT DOBLO MPV (152, 263) (2009/11 - /) За FIAT DOBLO Кутија Тело / Имот (263) (2010/02 - /) За FIAT PUNTO Van (199) (2008/04 - /) За FIAT DOBLO Платформа/Шасија (263) (2010/02 - /) За FIAT FREEMONT (JF_) (2011/08 - /) За ФИАТ БРАВО Ван (198) (2008/03 - /) За FIAT PANDA (312) (2012/02 - /) За FIAT PUNTO (199) (2012/03 - /) За ФИАТ 500 L (2012/09 - /) За FIAT STRADA Пикап (578_) (2009/01 - /) За FIAT PANDA ВАН (312) (2012/02 - /) За ФОРД ГАЛАКСИ (WA6) (2006/05 - 2015/06) За FORD S-MAX (WA6) (2006/05 - /) За FORD MONDEO IV (BA7) (2007/03 - /) За FORD MONDEO IV Turnier (BA7) (2007/03 - /) За FORD FIESTA VI (2008/06 - /) За FORD KA (RU8) (2008/10 - /) За FORD FIESTA VI Ван (2009/01 - /) За FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) (2010/12 - /) За FORD GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) (2010/12 - /) За ФОРД РЕНЏЕР (ES, ЕТ) (2005/01 - 2012/07) За ФОРД ФОКУС III (2011/04 - /) За ФОРД ФОКУС III Салон (2011/04 - /) За ФОРД ФОКУС III Turnier (2011/05 - /) За FORD KUGA II (DM2) (2012/05 - /) За ФОРД

Карактеристики на стоката

Тип:
Внесувањето Воздух Сензор За Притисок
Резолуција:
73503657 55568175 163639 1920SS 163661
Бренд Име:
FONAN
Стил:
Varistor Тип
линеарна:
77365393 K68093409AA K04627187AA 504088431 504245257
Мерен Опсег:
77366685 K68141820AA 55219298 K68153918AA 504369148 73503657
Hysteresis:
55206797 BS51-9J559-BA BV61-9F479-АА 1448387 1723819
Чувствителност:
Во 99%
Повторливост:
6M34-9J433-АА 5094154 55206797 93171176 55568175 37830-RBD-E01
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Тип На Сигнал:
Напонски Сигнал
Тип:
Цела Апсолутен Сензор За Притисок
Автомобил Направи:
АЛФА РОМЕО CITROEN ФИАТ ФОРД, ХОНДА, LANCIA MAZDA ОПЕЛ ПЕЖО РЕНО
OE БР.:
55219298 77366685 WE01-18-211 1235029 6238865 6238210 1235084 31316215
Други Не.:
0281006077 0281006029 0281002680 0281002845 0281006076 0281002437
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина
сертификација:
ISO9001
FONAN Бр.:
ФА-Y005
Гаранција:
12 месеци
квалитет:
100%тестирано
главниот пазар :
Европа
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат