.

.

New
FDFD5-250 FDFD5.5-250 Женски Изолирани Електрични Crimp Терминал Конектори за Кабелот за Wire Конектор 100PCS/Пакет AWG 12-10 FDFD

FDFD5-250 FDFD5.5-250 Женски Изолирани Електрични Crimp Терминал Конектори за Кабелот за Wire Конектор 100PCS/Пакет

DEN 158.40

Количина на стоки
Достапно

RV серија терминал SV серија терминал ФЛОПИ серија терминал FDFD серија терминал BV серија терминал MDD серија терминал E серија терминал FRD серија терминал MPD серија терминал
Кабел големина : 0.5-1.5 mm⊃2;(22-16 AWG) max струја : Imax=10 A;Материјал Месинг Точка БР. Nema Табот(mm) Димензии(mm) Б Л DΦ dΦ FDFD 1.25-110(5) 0.5x2.8 4.6 19 3.8 1.7 FDFD 1.25-187(5) 0.5x4.75 5.6 20 3.8 1.7 FDFD1.25-187(8) 0.8x4.75 5.6 20 3.8 1.7 FDFD 1.25-250 0.8x6.3 7.4 21.5 3.8 1.7
Кабел димензии : 1.5-2.5 mm⊃2;(22-16 AWG) max струја : Imax=15 A;Материјал Месинг Точка БР. Nema Табот(mm) Димензии(mm) Б Л DΦ dΦ FDFD 2-110(5) 0.5x2.8 3.2 19 4.5 2.3 FDFD 2-187(5) 0.5x4.75 5.6 20 4.5 2.3 FDFD2-187(8) 0.8x4.75 5.6 20 4.5 2.3 FDFD 2-250 0.8x6.3 7.4 21.5 4.5 2.3
Кабел големина : 4-6mm⊃2;(22-16 AWG) max струја : Imax=24 A;Материјал Месинг Точка БР. Nema Табот(mm) Димензии(mm) Б Л DΦ dΦ FDFD 5.5-250 0.8x6.35 7.4 беа 25,5 3.4 5.7

Карактеристики на стоката

Бренд Име:
ELECAPITAL
is_customized:
Yes
Тип:
Crimp Терминал
Број На Модел На:
FDFD5-250
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат