.

.

New
10Pcs ХСС Рутирање Рутер Мелење Битови Дрво Мелничката Burrs за Dremel Ротари Алатка+Вежба Посветен Локатор Рог+Заштитна Маска

10Pcs ХСС Рутирање Рутер Мелење Битови Дрво Мелничката Burrs за Dremel Ротари Алатка+Вежба Посветен Локатор

DEN 432.00
DEN 663.84

Количина на стоки
Достапно


Опис На Производот
Карактеристики 100% сосема нов. Работи за да се одврати остатоци на голем број на апликации вклучувајќи сечење, брусење, пескарење и полирање.
Штитот може брзо да се приспособува во положба, обезбедува лесен пристап до додатокот, и не пречи на работното парче.
Пролет триење дизајн овозможува брзо прилагодување и достапност на додатокот.
Придава на ротари алатка во место на својот нос парче за брза и лесна инсталација.
Големина : 18/19 * 2mm (0.71 / 0.74 × 0.08 in).
Вкупна должина : 53mm / 2.09 во. Со нагоре и надолу владетел, го прави лесно да се користи.
Пресврт носот капа за брзо додаток промени.
Посветен локатор за електрична мелница, и тоа е во функција на локација.
Може да се користи на многу ротари алатки со навој носот-парче.
Одлично за многу електрична мелница ротари вежба машина.
Материјал : Пластика. Погоден за дрво, пластика и други меки материјали, гравирање, beveling, chamfering, grooving, reaming, шупливи резба работа.
Материјал : High Speed Челик 4241.
Боја : Сребро.
Месо тело со Дијаметар : 3.17 mm(1/8").
Должина : околу 39mm/1.53 во.
Големи цилиндрични : 8 * 10 * 3.17 мм (глава дијаметар * висина * главата месо тело со дијаметар).
Конус : 6 * 11 * 3.17 мм.
Мали цилиндрични : 3 * 7 * 3.17 мм.
Конус : 3 * 7 * 3.17 мм.
Правоаголник : 3 * 2.5 * 3.17 мм.
Топката : 3 * 3 * 3.17 мм.
Цилиндрични : 5.5 * 8 * 3.17 мм.
Голема конус : 6 * 10 * 3.17 мм.
Овална совет : 6 * 10 * 3.17 мм.
Мали конус : 3 * 5 * 3.17 мм.
Pac kage Вклучени 1 x заштитна маска. 1 x Вежба Посветен Локатор. 10 x високо-брзински челик ротари датотека.
Со производот

Карактеристики на стоката

Бренд Име:
DRELD
Тип:
Абразивни Подлога
DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes
Големина:
3.17mmShank
Број На Модел На:
Dremel Ротари Алатки
Месо тело со Дијаметар mandrels:
3.17 mm/0.12.
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат