.

.

New
Топла нова мемориска картичка 64GB микро sd картичка 32GB Class 10 ТФ-Картичка pendrive 16GB 8GB microsd картичка, 4GB 2GB испрати адаптер 10PSC/1Bag

Топла нова мемориска картичка 64GB микро sd картичка 32GB Class 10 ТФ-Картичка pendrive 16GB 8GB microsd картичка,

DEN 1718.00
DEN 1867.20

Количина на стоки
Достапно

имаме Капацитет : 128 MB/1 GB/2 GB /4 GB /8 GB/16 GB/32 GB/64 GB/128 GB
3.
Превозот Брзина
Обично се зема 3 до 5 дена за подготовка на налози
Превозот време : 35-59 дена (Екстра 15-29 дена, ако во Јужна Ameria или оддалечена област)
Следење на број може да се следи 10-12 дена по испорака, поштата обично ќе ги ажурира следење информации во по 1-3 недели. Бидејќи на следење на број по себе потреби за УСД $1.5-11 MB/S
Обидете се да користите USB3. Низок квалитет на уредот ќе се 100% ви го успори картичка брзина.Молиме забележете : 128 mb-4 GB(Класа 6), 8 GB(Класа 6), 16 GB(Класа 6), 32 G(Класа 10)
64 G(Класа 10),128 GB(класа 10) Микро тф-Картичка,
А) Капацитетот На Картичката
Според заеднички стандард во електронската индустрија, 1 GB = 1024 MB, 1 MB = 1024 KB и 1 KB = 1024byte, во меѓувреме, ако користите различни формат (МАСТИ/FAT32/NTFS/СУРОВИНИ) за да ја форматирате картичката, го прикажува капацитет може да се намали малку.
**До 40 MB/s прочитајте брзина; пишување брзина помала. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.4 GB на располагање простор во FAT32, додека пред формат, тоа може да се постигне 29. Ве молиме контактирајте ме пред да се врати. Врз основа на внатрешни тестирање; спроведување може да биде и помала во зависност од домаќинот уред, интерфејс, користење услови и други фактори.
Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими.
Производ Детали :
Флеш единица од Samsung
- Произведени во Тајван
Собрани во Кина
Гаранција и Гаранција :
12 месеци Гаранција.
Ако цел износ ПОВЕЌЕ од УСД $5
Ние ќе ја испрати преку Сигурен Regitered Превозот Метод.Hight брзина на читање и пишување
2. Сите јас tems Бесплатен Превозот.Капацитет : 8 GB 16 GB 32 GB 64 GB 128 GB
5.Може да се користи како Micro SD или SD Картичка
8.5 GB
16 GB =приближно 14 GB-15 GB
32 GB=приближно 28 GB-30 GB
64 GB=приближно 58 GB-59 GB
128 GB=приближно 118 GB-120 GB
Ова е пресметка на разликата помеѓу производителот и нашиот КОМПЈУТЕР, ве молиме Google 'Мемориска картичка со капацитет' за да добиете повеќе информации
Ве молиме да не го користите евтини картичка читателот да тест Micro SD картичка, брзина на Микро SD картичка ќе биде намалена од низок квалитет на читач на картички
Најсигурни софтвер за да се потврди мемориската картичка е H2testw
Сите капацитет регистрирани, таму ќе биде целосно следење на информации.Micro SD и ТФ Farmat
4.2 GB на располагање простор во NTFS фајл систем, но можеби 29.Погоден за : MP3/MP4 Плеер,мобилни телефони, Камери и повеќе
4. Купи со доверба!
Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари назад.Одлично за мобилни телефони ,камери ,MP3/MP4 плеер и Повеќе
6.
Други Политики :
Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.
Брзина :
8 GB-Класа 6
16 GB/32 GB/64 GB/128 GB-Класа 10
Мемориска картичка 8 GB/16 G Б/32 GB/64 GB/128 GB микро sd картичка + мало пакет
Спецификација :
1. Како 32 GB може да се добие 29.
Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас.Микро SD Картичка + мало пакет
2.100% задоволство Загарантирани !
16 GB/32 GB/64 GB/128 GB е class10
Совет ( 3. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. Не мора да се грижите за тоа не може да се најде на товар следење на информации
**Микро SD картичка брзина е во голема мера влијае и читач на картички, полнач, USB порта итн.0 да се тестираат ,ве Молиме да не ја !!! другите ,64 GB 128 GB микро sd картички се обидете да го користите win7 систем или подоцна ,некаде на другиот систем не ќе бидат тест картички успешна !!!
пакетот вклучува :
10pc X Микро sd картичка
10pc Адаптер X
10pc X мало пакет
За капацитет :
8 GB =околу 6.

Карактеристики на стоката

Капацитет:
4GB, 8GB, 16GB, 64GB, 128GB, 32GB, 2GB
Пакет:
Yes
Бренд Име:
OSMR
Број На Модел На:
SDHC-тф
Читај/Пишувај Брзина:
Класа 10
Тип:
ТФ / Micro SD Картичка
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат