.

.

New
HY810 шприц 2g opp вреќа висок квалитет на топлина мијалник нано топлинска спроводливост/проводници паста соединение маснотии паста

HY810 шприц 2g opp вреќа висок квалитет на топлина мијалник нано топлинска спроводливост/проводници паста соединение

DEN 1968.00

Количина на стоки
Достапно


HY810 шприц 2g opp вреќа висок квалитет на топлина мијалник нано топлинска спроводливост/проводници паста соединение маснотии паста
За Нас Нас
Ние, Шенжен Halnziye Co., Ltd. се високи Термички интерфејс материјал производителот во Кина години,нашите главни производи се топлина мијалник соединенија & топлина мијалник гипс & топлина мијалник проток и топлинска подлога,нашите производи се широко се користи во ПРОЦЕСОРОТ&VGA, LED, IC home апарат итн, со одличен оперативен сопственост на нашите производи(сите производи доби SGS, Ro HS,SVHC,PFOA сертификација), и нашиот главен пазарите на ЕУ, северна Америка, Североисточниот Азија, Југоисточна Азија, итн., Дознај повеќе за нас @ нашата веб страница, верувам дека ќе се најде она што го сакате да ги нарачате со најдобра цена перформанси.
Клучни Спецификација
HY810 Сива Нано Термички Проводници за Маснотии Силикони Термичка паста/термички маснотии/термички соединение
Боја Сива .
Силиконска основа на топлинска маснотии
Операција температура -30~280°C, врв и до 300°C
Коефициент на топлинска спроводливост 4.63 W/m-K
Предмети
HY810
HY810-A
HY810-Б
Единица
Боја
Сива
Сива
Сива
Коефициент на топлинска спроводливост
>4.63
>4.15
>3.78
W/m-K
Термичка Отпорност
0 C-in2/W
Гравитацијата
>3.15
>2.8
>2.6
g/cm3
Вискозност
12500
12500
12500
Никој
Thixotropic Индекс
28010
30010
32010
1/10мм
Испарувањето
0.001
0.001
0.001
%
Крварат
0.05
0.05
0.05
%
Операција Температура
(Врв)
-30~280
-30~280
-30~280
0 C
-50~340
-50~340
-50~340
0 C
КАКО ДА СЕ КОРИСТИ
а.Чистење на ПРОЦЕСОРОТ и топлина мијалник површини,Избришете ја површината лесно со памук топката или памук брис навлажнета со алкохол или со нашите термички чистење
б.Место мал пад на топлинска маснотии во центарот на ладилникот база,тест тоа еднакво со scraper или прст cot,најдобри дебелина е 0.13~0.15 mm
в.Прикачување на топлина мијалник да процесор и да се Избегне отстранување на топлина мијалник по инсталирањето на тоа.
Испорака
Експресна услуга достапна
Хонгконг ЕМС : 5~7 работни дена
DHL : 3~5 работни дена
ТНТ : 3~5 работни дена за West EU/Северна Америка, 5~7 работни дена за Јапонија/Јужна Кореја/Сингапур итн,10~20 работни дена за поголемиот дел од Азија,Јужна Америка и Африка земји.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
1>Олово време :
Помалку од или биде еднаков на 1000pcs Во 3 работни дена;други количество зависи од начинот на организирање на нашата фабрика.
2>Испорака период : 3~5 работи од Експрес врата до врата услуга и аеродром до аеродромот услуга, ако со брод, тоа зависи од распоредот и дестинација.
3>Сите Пораки ќе бидат одговорени во 12 часа, ако не добивате нашиот одговор,ве молиме испратете го повторно и ние ќе ви одговори што е можно поскоро.
4>Било друго прашање ,не двоумете се да контактирате со нас
Повратни информации
· Ние сме многу за повратни информации од сите наши клиенти,било на вашиот предлог или идеја за нашите производи и услуги ќе биде прифатена,и ако било прашање,не двоумете се да не контактирате, ве молиме, вашето задоволство е наша крајна цел е!

Карактеристики на стоката

Пакет:
Yes
Линии:
Никој
Број На Модел На:
HY810
Бренд Име:
HALNZIYE
Компатибилен ПРОЦЕСОР:
Intel&AMD
Тип:
Проводен Heatsink Гипс
Heatsink Материјал:
Бакар & Алуминиум
Примена:
Процесор
боја:
Сива
коефициент на топлинска спроводливост:
>4.63 W/m-K
Термичка Отпорност:
Специфична Тежина:
>3.15 g/cm3
Крварат:
Dielectric Постојано:
>5.1
Работата Temperture:
-30~280 степен C
Сертификат:
RoHS,CE,SVHC
Модел:
HY810
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат