.

.

New
huawei E5832 850/900/1800/1900/2100MHz usb wifi 3g безжичен рутер

huawei E5832 850/900/1800/1900/2100MHz usb wifi 3g безжичен рутер

DEN 1660.00
DEN 1824.00

Количина на стоки
Достапно

76 Mbit/s HSUPA (UL) пакет дата услуги
* Ја поддржува највисока стапка 7,2 Mbit/s HSDPA (DL), packet data service
* Ја поддржува највисока стапка за 384kbit/s UMTS (УЛ/DL), packet data service
* Ја поддржува највисока стапка за 236. Оваа функција е нашата фабрика е се применуваат за патенти.
* Мал екран страницата за конфигурација
И i Touch, интелигентни мобилни телефони, PSP се чека за мал екран опрема кога се користи, обезбедува мали екранот, се насочат конфигурација шема за решавање на E5 за конфигурирање на екранот премногу мал доведе до web страница тешко конфигурација проблеми.тоа ќе биде на купувачот страна. HUAWEI E5832 безжичен модем е имплементација на високо-брзина на безжичен Интернет пристап на крајните производи.7 V, 1500m Ah/максимално работно време : 4 часа/максимум време во мирување : 100 часа
* Надворешен интерфејс : USB интерфејс од : dt-мини USB, Стандарден Микро SD картичка интерфејс; SIM/USIM картичка интерфејс : стандард 6 PIN на SIM-картичката интерфејс
* Дисплеј : OLED дисплеи
* Копчињата : копче за скролување, Wi Fi/WPS копчето отвори, dial-up клучеви
* Екран резолуција : 1024 * 768 и над
* Големина (должина x ширина x висок) : 95. Како што постојат многу логоа на huawei модеми, ќе испрати логото и боја по случаен избор во парк
2. Преполната Оваа функција е нашата фабрика е се применуваат за патенти
* Системски побарувања
Windows 2000 и Windows XP, Windows Vista, Win7,Mac OS X 10.3 V, 650m A
* Батерија : тип : литиум батерија/капацитет : 3.
HUAWEI E5832 Мобилни Жариште Wi Fi е една од новите џеб Wi Fi рутер за поддршка на повеќе корисници со голема брзина на податоци линк. Тоа е првенствено за SOHO и деловни луѓе да се дизајнира, е целосно ја поддржува повеќе мрежен модел на мулти режимски терминали.
Ние не сме одговорни за било царински формалности или должности во земјата на дестинација.7 mm
* Тежина : околу 90g (содржи батерии)
Главни Функции :
* Поддршка за HSPA/UMTS 2100/900 MHz, EDGE/GPRS/GSM 1900/1800/900/850 MHz
* Поддршка На Еквилајзер (Еквилајзер)
* Ја поддржува највисока стапка за 5.2 Mbps и до 5 корисниците може да сподели Wi Fi мрежа истовремено.4 и неговите погоре верзија
Спецификација :
* Технички стандард : WAN : HSUPA/HSDPA/UMTS/EDGE/GPRS/GSM, IEEE 802.8 kbit/s EDGE (УЛ/DL), packet data service
* Ја поддржува највисока стапка за 85.4 над верзија
Акции подготвени да брод или самостојно ги собираме директно!!
Ако ви треба брза пратка преку DHL (во рок од 3 до 5 дена во светот) ве молиме да се направи истрага за екстра испорака трошоци треба да се плати.така постави прашање и ние да направи брза испорака со малку дополнителни трошоци.11 безжични локални-area network (WLAN) : b/g
* Работни бенд : HSPA/UMTS : 2100/900 MHz; EDGE/GPRS/GSM : 850/900/1800/1900 MHz; Безжични локални-area network (WLAN) : 2.6 kbit/s GPRS (УЛ/DL), packet data service
* Поддршка и GSM врз основа на UMTS електрични expressway (КС)) податочни услуги
* Поддршка на WCDMA/GSM врз основа на услугата за кратки пораки (SMS)
* Поддршка за Wi Fi и WPS
* Поддршка DHCP Сервер, DNS изградена-во РЕЛЕ и NAT функција
* Поддршка Приклучок и место
* Поддршка на PC/SC е
* Опремени со USB extension мозок, user-friendly во различни апликации
* Поддршка на WCDMA и WLAN вграден-антена
* Поддршка на Микро SD картичка
* За поддршка на ВЕБ-страница за споделување на Микро SD картичка
* Поддржува Windows 2000 и Windows XP, Windows Vista, Win седум, Mac OS 10.
Температура заштита дизајн
* Web SMS
Преку Веб зад сцената прочитате пораки
* Web SD card sharing
Корисникот преку поставување на SD картичка со споделувањето, не треба да се Најавите, можете да ја посетите SD-картичка на почетната страница од пребарувачот на датотеки, документи на вчитувања и даунлоади. Таа поддржува максимална брзина на download на 7. Ние не сме одговорни за квалитетот проблем ако купувачот се надополни firmware-от од страна на самиот
.

Карактеристики на стоката

Wifi Frequence:
2.4 G
Поддржува VPN:
No
Wi-Fi Пренос Стандард:
802.11 n,802.11 b,802.11 g,802.2
Мрежен Протокол:
IEEE 802.11 b/g/n
Број На Модел На:
E5832
Тип На Мрежа:
3G
Поддржува WDS:
No
Поддржува WPS:
Yes
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G
Бренд Име:
Huawei
2.4 G Wi-Fi Пренос Го Оценувате:
7.2 Mbps
Max. LAN Податоци го Оценувате:
7.2 Mbps
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат