.

.

New
2017 Нови 2бр Супер-Светли led Автомобил h11 H8 Магла Возење светилки drl Дење Работи Светлина H11 30W*5W Зрак LED 6000K 12V Светилка

2017 Нови 2бр Супер-Светли led Автомобил h11 H8 Магла Возење светилки drl Дење Работи Светлина H11 30W*5W Зрак

DEN 1344.00
DEN 1680.00

Количина на стоки
Достапно

Купувачот треба да бидете сигурни дека превозот адреса е сигурен.Времето за испорака е познато како што е подолу :
Земја
Прибл.
светлината растојание : 120m
1.2017 Нови 2бр Супер-Светли led Автомобил h11 H8 Магла Возење светилки drl Дење Работи Светлина H11 30 W*5 W Зрак Ксенон HID LED 6000 K 12 V Светилка
Опис на производот Големина : H11
Дневни светла за магла
4000lm/Пар 30 парчиња Кри Чипови led монистра опис на Производот Големина : h11
100% Сосема нов & висок квалитет.Извор на светлина моќност : 100 W
6.)
Спецификација :
Приклучок Тип : H8 h11
Теоретски Моќност : 150 W (Вистинска моќ околу 10 W)
Текст : 650-750m A
Работен Напон : DC12 V-24 V
Зрак Агол : 360 степени
Led Количина : 30pcs чип x 5 W
Температура на бојата : Белата 6000 K
Димензија(должина x дијаметар) : 58.
Долг животен век, до 50. Ве молиме контактирајте со нас ако не го добиете вашиот стоки,ние ќе се обидеме потрудиме да го решите вашиот проблем.Не двоумете се да не контактирате во секое време, пред и по купувањето, ние сме посветени на вашиот 100% задоволството на клиентите.
Ние разбираме дека се однесува и фрустрации можеби ќе мора, и ќе се обиде нашите најдобри за решавање на проблемите.
Тоа е совршен за клиентите кои се во потрага по Екстремно светла излез(4500lm). Додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен.Прозрачна флукс : 1000 LM
7.Адресата ние ќе брод објектот е изведен од информации.Ве молиме Контактирајте со нас Пред да се испрати објект назад.
Сите точка Доаѓа со Основни 3 Месеци Продавачот Гаранција,ако објектот неисправни во 3 Месец,Ние ќе ви понуди замена withour екстра Полначот(вклучувајќи го и превозот надомест)Откако ќе го Прими Неговиот објект.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.Осветлување Боја : ладна бела (8000 K)
3.
Јужна Азија / Блискиот Исток
Нормално, 14-21 работни дена, но понекогаш тоа трае до 30 дена поради Сопствени Инспекција. Време на испорака
Сад
8-15 работни дена
Обединето Кралство / Австралија
10-21 работни дена
Канада /Европа / Русија
Нормално, 14-21 работни дена, но понекогаш тоа трае до 30 дена поради Сопствени Инспекција.Ако не сте задоволни со купувањето на било кој начин, ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем. Ние Не Го Поправи Или Да Го Замени Предмети Со An Expired Гаранција.
Ако објектот DOA(Мртов на Пристигнување),Купувачите Можат да се врати во 14 Дена,Ние ќе го замениме со Нов објект по добиеме DOA објект.71 инчен
Нашите новите редизајнирани LED сијалица користи ОСТАР XLamp Led диоди кои обично можат да се најдат на висока моќност рефлектори.Приклучок Тип : H16
2.
☆Мора да внимаваш на поларитетот пред да ја инсталирате. Купувачот има одговорноста за сите врати превозот, вклучувајќи DOA или неисправни се врати.Ние обезбедуваме 12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот). Тие се означени на светилки.
Се применуваат за : светла за магла, дење работи светла, итн.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.
Купувачите можат да имаат Потреба од плати Превозот надомест За испраќање на заменува точка.
Бразил / Јужна Америка
Нормално, 14-28 работни дена, но понекогаш тоа трае до 45 дена поради Сопствени Инспекција.
Карактеристики :
1.
Сите објектот може да се врати за размена на само. Ние ќе брод тоа во рамките во 1 или 2 дена по плаќање потврдена . Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување, ако е можно).

Карактеристики на стоката

Емитуваат Боја:
6000K Ладно Бела
Тип Socket:
H8, H11
Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Лер Зрак Тип:
место
Температура На Боја:
6000K
Напон:
12V
Wattage:
150W
Чип Собранието Тип:
SMD
Бренд Име:
Yadasatuna
Автомобил Марка:
Сите Автомобили
Автомобил модел:
За Сите автомобили
Led Чип Производител:
Кри
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат