.

.

New
LED Микробранова Радар Сензор Модул 3-12W Микробранова Радар Sensoring Switch Модул Посебно за Сферични Светилка

LED Микробранова Радар Сензор Модул 3-12W Микробранова Радар Sensoring Switch Модул Посебно за Сферични Светилка

DEN 55.20

Количина на стоки
Достапно


start Isv Module Wrap12140
end Isv Module Wrap12140
Опис :
Таа користи Doppler радарска технологија, со авто-уреди со покажувач на способности за да контролирате друг производ,Висока чувствителност, сензор за дистанца, сигурност, широк агол сензор,Широк напон спектар и други карактеристики. Широко се користи во осветлување ситуации,анти-кражба аларм ситуации.
Карактеристики :
1. микробранова сензори користење planar антена и примање на ехо.
2. Прекинувачот е активен сензори.
3. Сензорите емитираат високо-фреквенциски електромагнетни бранови и го добива своето ехо.
4. Сензорите откривање на промени во рамките на ехо.
5. Сензорите откријат мал движење во откривање спектар.
6. Испрати сигнал до MCU и извршувањето на настава.
7. Сигналите се очекува да бидат откриени преку врата, стакло и тенки ѕидови.
8. Тоа ќе добиете најдобри сонда резултат доколку лицето или објектот кога се движат кон сензорот.
9. Овој производ е силен анти-притискање на способност, речиси без ветер, топлина и други фактори на животната средина странски мешање
Параметарот :
1. работен напон : 3.3-20 VDC;
2. режим на quiescent актуелни :
3. пренесување на моќ :
4. на работната средина температура : -20°~+80°;
5. Активирањето : Повторете го Предизвика (стандардно);
6. излезниот сигнал : TTL ниво; високо->3.3 V/Ниско->0 V;
7. откривање агол : 360°(сферични) не се мртви краеви;
8. откривање спектар : 3-7 метри (кога нарачување опционално). Стандардно поставување 7 метри;
9. работната губеа : 1 секунда за да се стотици секунди, стандардно поставување на 30 години;
10. Тоа е да се користи за 3-LED светилка 12 W
11. Дијаметар : 25mm
Користење информации :
1. Подобро е далеку од ѕид за 3-4 метри.против добие сензор од друга страна на ѕид;
2. Отворени подрачја повеќе одговора
Примена :
1. Безбедност
2. Интелигентни Осветлување
3. Телото сензори играчки
4. Индустриска автоматизација и контрола
5. Авто-уреди со покажувач на електрична опрема
6. Батеријата-погон автоматско управување
Пакет :
1 X Радар Сензор

Карактеристики на стоката

Тип На Објект:
Прекинувачи
Карактеристики:
Микробранова Радар Sensoring Префрлате
Тип На Прекинувач:
Близината Префрлате
Бренд Име:
diymore
Број На Модел На:
011280
сертификација:
CCC
Гаранција:
ве молиме проверете настава
Материјал:
Пластични
Тип:
радар сензор
Модел:
радар сензор
MPN:
радар сензор
Земја/Регион на Производство:
Кина
UPC:
не се применува
EAN:
не се применува
ISBN:
не се применува
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат