.

.

New
Професионални Q666C преносни патување карбонски влакна tripod Monopod&Топката главата за dslr фото дигитални SLR камера

Професионални Q666C преносни патување карбонски влакна tripod Monopod&Топката главата за dslr фото дигитални

DEN 6930.24

Количина на стоки
Достапно


1 : Пресврт нога заклучување, давање на повеќе погодно tripod нога ракување. Оваа tripod лесно може да се конвертира во monopod. 2 : 360 степени Panning Заврши Tripods : Точни панорами лесно може да се оркестрирано користење на дипломирани panning скала за точна слика усогласување. 3 : Вдлабнати Центар-Колона Кука на ZOMEI 's заврши tripods : пролет натоварено вдлабнати кука, кој се наоѓа на дното од центар-колона, ви овозможува да се откажам дополнителна тежина од tripod 's центар на гравитација за зголемување на стабилноста. Посебна Глава и Пан Заклучување : Индивидуални главата тензија и заклучување knob како и пан заклучување ви помогне да го направите вистинскиот прилагодување. 4 : Прецизност Исти Топката главата на оваа Целосна Tripods : Универзална топката главата се справи со обезбедени клип, двојно обезбедување на вашата камера од несреќа намалува. Двојна акција тешки ballhead со компатибилен брзо ослободување плоча. Интегрален Меур Ниво : Овозможува прилагодување за да се спречи нерамномерна тави и главата движења. На tripod нозете може да биде превртен и задно назад 180 степени, што го прави доволно мал за да го носите само за никаде. 5 : Оваа целосна tripods доаѓа со Четири Секции Центар Колумна : Се на висина треба и врвна флексибилност. Пресврт Заклучување на Нозе со Анти-Ротација Систем. На ZOMEI камера Заврши Tripods обезбедува исклучителна комбинација на материјали, изградба и карактеристики! Одлично за точка и пука, mirrorless, и dslr фото апарати, плус претвора до monopod во секунди. Целосна Tripods нозете може да биде превртен и задно назад 180° давајќи компактна големина на 20" кога укината уште 60.2" кога продолжен, тежи 3.7 кг и може да се поддржуваат до 33 кг. ZOMEI Заврши Tripods Карактеристики претвора во полна големина 55" monopod од нарезници заедно removeable центар колона и tripod нога. Две нога агол позиции обезбеди флексибилност и овозможува снимање во тесна четвртини или на неправилни површината области. Пресврт заклучување на нозе Пресврт заклучување на нозе со анти-ротација систем, спарени со rubberized заклучување костец овозможи брзо и изпортвам-бесплатно поставување плус временски услови и прашина отпор. Доаѓа со носење за транспорт и заштита. Спецификации : Maretial : Јаглерод влакна Tripods Максимално Оптоварување : 12kg Макс Висина (24°Нога Агол) w/ Column Продолжен : 153cm Минималната Висина : 35cm Број на Нога Делови : 5 Нога Заклучување Вид : Пресврт заклучување Центар Колумна : Да. Придава на нога дел да се претворат во целосна големина monopod. Tilt Range : -45°/ +90° Влечете Контрола : Да Panning Опсег : 360° Посебна Panning Заклучување : Да се Заврши Tripods Главата Тип : Топката Главата Меур Ниво : Да Брзо Ослободување (QR) Плоча : Arca-Швајцарски Стил Пакетот Вклучува : 1 * Целосно Tripods (вклучуваат топката главата) 1 * Топката Главата Торба 1 * Клуч 1 * Настава 1 * Носење

Карактеристики на стоката

Укината Должина (mm):
350
Пакет:
Yes
Тип:
Професионални Tripod
Бренд Име:
Zomei
Тежина (g):
1350
Макс Extened Должина (mm):
1530
Употреба:
Дигитална Камера
Материјал:
Карбонски Влакна
Број На Модел На:
Q666C
За Да Се Вклопи:
Камерата
Карактеристики:
Реверзибилна Центар Пост,Брзо Ослободување,Свитлива,Израмнување Индикатор(s)
Глава тип:
топката главата
Број на Нога Делови:
5
Нога Заклучување Тип:
пресврт кодот
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат