.

.

New
Модерна уметност убава пејзаж атрактивни corsica палета нож маслото На Платно Страна се насликани со Висок квалитет

Модерна уметност убава пејзаж атрактивни corsica палета нож маслото На Платно Страна се насликани со Висок

DEN 3633.00
DEN 4224.00

Количина на стоки
Достапно

Ова вклучува фокусирање на деталите, како што се на сенки и светлина, боја интензитет и да се обезбеди позадина кои изгледаат и се чувствуваат на сликата е целосно во согласност со оригиналната работа.
Обработка време на својата цел :
Затоа што сите репродукции се во рака-насликани, генерално тоа ќе потрае околу 10-15 дена за да се заврши по плаќање.
Чекор 7 - Пакет
За превозот, сите слики се покриени со тенок филм и свиткан во слика цевка. Сите waterprint или изведувач името на сликата нема да биде покажа на завршен сликарство. Кога имаш на слика,ако има било каков проблем,ги споделите со нас слободно,ние ќе ви одговори во 12 часот. 100% Пари гаранција за да се Гарантира. Брод Од пакетот, ве информираме следење бр. Па, првиот чекор е многу важно.Ние ќе се обидеме потрудиме да брод вашата цел колку што е можно поскоро. Ова е местото каде што нашиот уметник е уникатен познавање на точната стилови на уметници тие портрет навистина доаѓа да го фрлам, и каде што основа за навистина уникатен репродукција на боите е направен. На скицирање е нормално да се направи со молив или некои јаглен, во зависност од уметникот.
Сопствени Слики ( Слика на Платно, Слика на Платно ) : 1.
Чекор 6 - Комплетирање и Контрола на Квалитет
Откако сликата била завршена од страна на уметникот, нашата работа се уште не е направено. Вие само треба да направите е да ни испратите ваша слика или фотографија која сакате да ја насликал и нека се знае големината на кој сакав. Контактирајте со нас за дополнителни трошоци ако сакате да се монтира или се водат.
Чекор 3 - Градење на Форми
Откако undercoat на боја е во место, ние да почне изградба на форми на објекти во слика.Ние ќе ви испратиме завршен сликарство фото по е-пошта за потврда пред пратката. Платно Само, без да се поместуваат или врамени. Сите Репродукции се со Висок квалитет. Сликата е сега презентирани на нашиот најголем високи сликари, кои се учат и да понудат своето мислење. За сликарство репродукција, дека првиот чекор е да се скица на мотив на сликање на платно.
Примероци од Нашите Завршени Слики :
Како Да се НАСЛИКА?
Чекор 1 - Скицирање на Слика
Добар beginnning е половина успех . Во секоја фаза тука, бојата треба да се исуши пред дополнителни детали може да се додаде. Треба да ги имате бараните прилагодувања, тие ќе бидат направени, како и. Вкупно ќе ја добиете вашата цел во 15 - 25 дена по плаќање. Откако сликарство е прифатен од вас, ние не завршна инспекција на сликата и потоа пак тоа за превозот и испорака. Откако сите е во договор, некоја слика на сликата е испратена до вас, клиентите, за конечно одобрување. Трговија на големо цена, голема цел, голем попуст. Ве молиме обележете на вашата нарачка, ако сакате да се регистрирате уметникот име Меѓународни стандардни големини : 20 "x 24" ( 50x60 cm ), 24" x 36" ( 60x90 cm), 30" x 40" ( 75x100 cm ), 36" x 48 "(90x120 cm ) , 40" x 60" ( 100x150 cm ), 48 "x 72" ( 120 x 180 cm ) , Сите прилагоди на големината на располагање .На reprodution слики на Van Gogh,Моне,Салвадор dali,Renior Da Vinci,Пикасо се многу жешко овде.Ние сме секогаш прави големи напори да ви дадат забава и неверојатна онлајн шопинг услуги. Ние се собраа стотици одлични уметници,кој има повеќе од 10 години сликарство искуства, facous на апстрактни маслото,портрет слики,животински слики,Пејзаж слики,уште живот и цвет и сл. Ова е направено со поголеми четки со цел да се добие на основните форми и бои во место, вклучувајќи позадина.
Чекор 4 - Додавање на текстура
Во овој момент, точно посебноста на секоја слика и секој уметник доаѓа во игра. Нарачката е потврдено.

Карактеристики на стоката

Големина (Инчен):
20x24, 24X32, 30x40inch, 36x48, 40x60, 48x72
Стил:
Модерна
Материјал:
Лен
Бренд Име:
Zemalu
Тип:
Масла
Медиум:
Масло
Поддршка База:
Платно
Рамка:
No
Форма:
Еден
Обликот:
правоаголник
Предмети:
Пејзаж
оригиналниот:
No
Техника:
Рачно Насликани
Рамка на режимот:
Платно Само
Место на Потекло:
Fujian, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Тип:
Handpainted
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат