.

.

New
RV2-3 Сина 22-16 AWG 1.5-2.5mm2 Изолирани Прстен Терминал Конектори за Кабелот за Connecto Wire Конектор 100PCS/Пакет RV2.5-3 RV

RV2-3 Сина 22-16 AWG 1.5-2.5mm2 Изолирани Прстен Терминал Конектори за Кабелот за Connecto Wire Конектор 100PCS/Пакет

DEN 59.04

Количина на стоки
Достапно

RV серија терминал SV серија терминал ФЛОПИ серија терминал FDFD серија терминал BV серија терминал MDD серија терминал E серија терминал FRD серија терминал MPD серија терминал Диригент пресек : 1.5-2.5 mm ⊃2; ( Американски Жица Мерач 16-14 ) Максимална струја : Imax=27 A ITEMNO Големина Боја НАС-направени гром број Гром дупка со дијаметар B L F H DΦ d2 mm mm mm mm mm RV2 - 3 #4 3.2 mm 6.6 17.8 4.3 10.0 4.9 Сина RVS2 - 3.5 #6 3.7 mm 6.6 17.8 4.3 RVM2 - 3.5 #6 3.7 mm 6.6 21.0 7.0 RVL2 - 3.5 #6 3.7 mm 8.5 22.5 7.75 RVS2 - 4 #8 4.3 mm 6.6 21.0 7.0 RVL2 - 4 #8 4.3 mm 8.5 22.5 7.75 RVS2 - 5 #10 5.3 mm 8.5 22.5 7.75 RVL2 - 5 #10 5.3 mm 9.5 22.5 7.25 RV2 - 6 1/4 6.5 12.0 mm 27.6 11.0 RV2 - 8 5/16 8.4 mm 12.0 27.6 11.0 RV2 - 10 3/8 10.5 mm 13.6 30.2 13.9

Карактеристики на стоката

Бренд Име:
ELECAPITAL
is_customized:
Yes
Тип:
Crimp Терминал
Број На Модел На:
RV2-3
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат