.

.

New
XML T6 LED Моќен Тактички Светло Факел Полнење КРИ XML T6 Преносни Светлина Лов Светилка Користи Батерија 18650

XML T6 LED Моќен Тактички Светло Факел Полнење КРИ XML T6 Преносни Светлина Лов Светилка Користи Батерија 18650

DEN 1637.00
DEN 1722.72

Количина на стоки
Достапно


Функција
1.Направен од алуминиум материјал, обвивка на светлото е многу цврста и издржлива. По anodize оксидирачки, тоа се избегнува sleeking и триење да се направи повеќе удобно во вашата рака.
2. Под 100% бесплатно ситуација, 2 парчиња 18650 li-ion батерија батеријата може да трае 1-3hours континуирано. LED употребливи животен век е 100,000 часа, така што не треба да се грижите за промена на светлина bulds.
3. Притискање тип на прекинувачопашка keystrobe тип.
4.Со О-прстен печат вода-доказ дизајн, таа се занимава со непријатни диви средина лесно.
5. Посебни уникатен изглед дизајн .
6.На кондензација ефект особено добро со посебни ултра длабоко рефлектор .
7. Силен шут може да се движи до 500 метри, во темнина.
Бренд :
Unique Fire
Модел :
UF-X6 S
LED Emitter Тип :
Кри XML T6
Прозрачна Флукс :
900-1200 Лумен
Светилка Живот :
100,000 Часа
Извор На Енергија :
2 x 18650 (Не се вклучени)
Начини :
5 (Висок>Средината>Ниска>Strobe>СОС)
Влезен Напон :
7.2-8.4 V
Работат температура :
-5 ~ +50 степени целзиусови степени
Прекинувач :
Опашката притискање префрлате
Изградба :
Shockproof и водоотпорен
Леќи на камерата :
Калено Стакло Леќа
Рефлектор :
Ултра длабоко Рефлектор
Водење На Час :
1-3 часа
Димензии :
245mm(Должина)/48mm(Раководител)/25мм(Телото)/26.5 mm(Опашка)
Тежина :
255g
Materal на Производот :
Алуминиум Легура

Карактеристики на стоката

Боја На Каросеријата:
Сребро.
Тип На Објект:
Рефлектори
Зум:
No
сертификација:
CE,RoHS,EMC,CCC
Функција:
Шок Отпорни
Поддршка Dimmer:
5-8 датотеки
Тело Материјал:
Алуминиум
Број На Модел На:
UF-X6S
Лумен:
Други
Префрлете Го Режимот:
Висок/Среден/Низок
Извор На Светлина:
LED Светилки
полнач:
Батерија
Осветлување Растојание:
100-200 метри
Фокусна Должина:
Не-прилагодлив
Тип На Батерија:
16340
Wattage:
10W
боја:
Црна
Тип На Светилка:
Камп
Водоотпорен:
Yes
Бренд Име:
UniqueFire
Модел на LED Монистра:
кри xml t6 led
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат